Головна » Статті » Котли

Як вибрати твердопаливний котел - що потрібно знати і на що звернути увагу

Котли, що працюють на твердому паливі, можна назвати найбільш традиційними і в той же час сучасними пристроями, здатними створити найоптимальнішу атмосферу комфорту і затишку в будь-якому будинку.

Але в той же час, необхідно обов'язково знати, як вибрати твердопаливний котел і зробити це правильно, адже від такого процесу безпосередньо залежить ефективність і економічність системи опалення, її продуктивність і надійність.

Перед тим як вибрати котли опалення на твердому паливі, важливо врахувати масу важливих факторів.

Основи вибору твердопаливних котлів: на що звернути увагу

Серед найбільш значущих можна виділити:

1. Площа будівлі, яку потрібно обігріти. Критичний параметр для вибору котла опалення, адже від нього залежить потужність обладнання і (в деяких випадках) тип використовуваного палива;

2. Висота стель у приміщеннях будівлі;

3. Рівень тепловтрат. Даний фактор залежить від товщини стін будівлі, перекриттів і матеріалів з яких такі елементи конструкції виготовлені. Важливо також враховувати кількість і площу віконних і дверних прорізів;

4. Показники найбільш низької температури в регіоні. Найчастіше, беруться за основу зимові температурні значення - саме вони є основою для того, щоб забезпечити максимально оптимальні характеристики обігріву.

Як правило, потужність опалювальної техніки розраховує фахівець- теплотехнік. Але в той же час, існує певна інструкція, завдяки якій такі підрахунки може виконати кожна людина.

Попередня потужність твердопаливного котла розраховується з розрахунку 1 кВт потужності на приміщення, площею 10м2 і висотою стель 3 метри.

Для великих будівель розрахунок потужності твердопаливного опалювального обладнання проводиться за аналогією. Так, наприклад, для ефективного опалення того ж будинку, площа якого становить 100м2, знадобиться 10 - кілловатний агрегат. Рекомендується мати додатковий запас потужності в 1-2 кВт.

Також необхідно визначитися з матеріалом для твердопаливного котла. Зокрема, найпоширенішими металлами на сьогодні є чавун і сталь.

1. Чавунні. Максимальна продуктивність таких котлів спостерігається в тому випадку, коли вони працюють на вугіллі. Якщо застосовувати як паливо дрова, то можливе зниження ККД обладнання.

Серед основних переваг техніки з теплообмінником з чавуну можна виділити: невисоку вартість, можливість швидкого та якісного ремонту (теплообмінники виконані з спеціальних секцій), а також універсальність застосовуваного палива. Але в той же час, є і деякі мінуси у чавунних котлів: невисокий показник ККД (65-75%), необхідність чистки теплообмінника, висока інертність;

2. Сталеві. Основним видом палива для котлів даного типу є дрова або брикети з відходів деревного виробництва. В даний час на вітчизняному ринку можна знайти велику кількість моделей зі сталевими теплообмінниками, які один від одного відрізняються декількома основними параметрами: товщина металу, конструктивні особливості теплообмінника, ККД, часом роботи на одному завантаженні палива.

Слід зазначити, що у котлів зі сталевими теплообмінниками тривалість роботи на одному завантаженні палива складає 4-8 години. Це дуже зручно, дозволяє виключити часте закидання палива, в тому числі і в нічний час.

Основні робочі параметри твердопаливного котла

У більшості випадків, щоб правильно визначити який твердопаливний котел вибрати, необхідно врахувати не тільки характеристики приміщення, де буде встановлено обладнання, а й деякі якості самих опалювальних агрегатів.

Найбільш значущими параметрами є:

• Тип використовуваного пального. Твердопаливне обладнання може працювати як на вугіллі, так і на дровах і навіть відходах виробництва.

Така універсальність дозволяє істотно знизити витрати на опалення, підібрати техніку, яка найбільш ефективно підходить для того чи іншого об'єкта нерухомості;

• Обсяг камери згоряння. Дуже значимий фактор, від якого, в основному, залежить комфортність використання устаткування (кількість завантажень за один раз), продуктивність;

• Можливості автоматизації роботи опалювальної техніки. Найчастіше, більшість представлених на вітчизняному ринку твердопаливні котли вже мають вбудовані системи автоматизації.

У тому випадку, якщо таких немає, то потрібно обов'язково уточнювати можливості їх монтажу в майбутньому без зайвих фінансових витрат і переробки конструкції;

Важливо: При виборі твердопаливного котла для опалення краще всього відразу звертати увагу на автоматизовані пристрої.

У такому випадку відсутня необхідність виконання додаткових робіт з модернізації техніки, знижуються експлуатаційні витрати.

• Рівень безпеки пристрою. Система опалення повинна бути не тільки максимально ефективною, але ще й безпечною.

Саме тому при виборі певного генератора теплоти важливо звертати увагу на його безпеку, зокрема, наявність системи автоматичного відключення і сигналізації;

• Енергоспоживання. Найчастіше, всі твердопаливні джерела тепла є автономними, можуть працювати без підключення до електромережі, навіть у найвіддаленіших точках країни.

Але в той же час, є і такі моделі, які потрібно підключати до мережі (для нормальної роботи автоматики, системи розпалювання) - це важливо враховувати в ході підбору апаратів;

• Вартість техніки. Не можна не відзначити, що ціна агрегатів також означає багато чого для якості та основних характеристик обладнання.

Вибирати дешеві джерела теплоти не слід - часто, їх характеристик буде недостатньо для якісного обігріву будинку. Найкраще довіряти перевіреним виробникам, обладнання яких вже пройшло "обкатку" у вітчизняних умовах. Саме такими є твердопаливні котли «Квартал» вітчизняного виробництва. Якість яких уже перевірена часом.

Котли, що працюють на твердому пальному - прекрасна можливість швидко, якісно і недорого обігріти будь-яку будівлю, починаючи від компактного приватного будинку і закінчуючи промисловими об'єктами. Доступність, а також унікальні технічні характеристики роблять агрегати дуже привабливими для будь-яких споживачів.

 

Категорія: Котли | Додав: kvartalkotel (14.07.2016)
Переглядів: 588 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar